נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

לא הוגוורטס – איך מנטליסט לומד את המקצוע?

כמו עוד רבים וטובים, סביר להניח שגם אתם נחשפתם בשנים האחרונות למופע או לקטעי מופע של אמן חושים. הם משתתפים בתוכניות טלוויזיה או תוכניות בוקר וגם משמשים כאטרקציה מרכזית באירועים פרטיים ועסקיים. אמן חושים, או מנטליסט, הוא מי שמשתמש בטכניקות מיוחדות כדי ליצור מופע מרשים ומפתיע, אבל איך הוא לומד את הטכניקות האלה?

אם אתם עובדי חברה גדולה, או נוהגים לצפות בתוכניות כשרונות, המושג "מנטליסט" בוודאי לא זר לכם. האפשרות של הזמנת אמן חושים לאירועים עסקיים הפכה כבר לאופציה פופולרית, בזכות המאפיינים של מופע כזה, שהופכים אותו למופע בידור המתאים למבוגרים בכל הגילאים. אם כבר נכחתם במופע שכזה, אולי תהיתם כיצד בעצם אדם לומד להיות אמן חושים? אם כך – המשיכו לקרוא.

 

תחנה ראשונה: אהבה לבמה

מנטליסט, כמו כל אמן שמופיע מול קהל, צריך להיות קודם כל עם חיידק במה. הוא צריך לרצות לשמח ולבדר אנשים, להצחיק אותם ולעורר בהם עניין. הרצון הזה הוא המפתח הראשון ליכולת של אדם להשקיע את כל העבודה והלמידה הנדרשות על מנת להפוך להיות אמן מופיע בכלל, ואמן חושים בפרט, אבל זה חשוב במיוחד במקצוע הזה, שבו הדיאלוג עם הקהל והתגובה שלו הם כנראה החשובים ביותר להגדרת המופע כמוצלח.

לכן מי שרוצה להיות מנטליסט צריך להצטייד בביטחון על במה, כריזמה ורצוי גם חוש הומור.

 

תחנה שנייה: למידה ותרגול "על יבש"

הרפרטואר של מנטליסט צריך להיות גדול ככל הניתן, אבל ההתחלה היא תמיד בקטן. איך? צופים, קוראים, לומדים. מתרגלים עוד ועוד. מחפשים עוד ועוד טריקים, פעלולים ורעיונות שיוכלו להדהים את הקהל.

תוך כדי כך, קריטי להתמקצע במיומנויות פסיכולוגיות כמו שכנוע, קריאת שפת גוף והשפעה על ידי שפת גוף, ויכולת הכוונה של התת מודע של האדם שמולך. ישנם אמנם אנשים עם כישרון טבעי יותר לטכניקות אלה, אך גם המנטליסט המוכשר ביותר חייב לתרגל אותן עוד ועוד על מנת להתמקצע.

 

תחנה שלישית: הופעות והופעות

מכיוון שהמקצוע של המנטליסט מבוסס על יישום הפעלולים והטכניקות על הצופים, ומכיוון שאיכות המופע מוגדרת בין היתר במידת הפליאה וההתפעלות שנגרמת לצופים בעקבותיו, הרי שחלק בלתי נפרד מלמידת המקצוע כוללת השתפשפות ותרגול בהופעות, וכמה שיותר.

מנטליסט טוב חייב להיות מתורגל בלהדהים את הקהל שלו ואי אפשר להצליח לעשות את זה בלי להתנסות, לדייק את הדברים, את התזמון, את קשר העין ואת שפת הגוף. וכן, גם להיכשל מדי פעם זה חלק מהתהליך.

 

תחנה רביעית: חזור לתחנה השנייה

תהליך הלמידה והשיפור לא מסתיים לעולם. אף אחד לא רוצה להשתעמם בעבודה שלו, אבל זה חשוב במיוחד לכל אמן מופיע שצריך להשתדל גם לא לשעמם את הקהל שלו. לכן חלק מתהליך ההתמקצעות של כל מנטליסט כולל למידה בלתי פוסקת של טריקים חדשים ותרגול מתמיד שלהם. הגדלת ועדכון הרפרטואר הם חלק משמעותי בפיתוח מופע מוצלח שייצור שם טוב.

מנטליסט ללמוד את המקצוע

מה היה לנו עד עכשיו?
אינסטלציה בבנייני מגורים
אינסטלציה בבנייני מגורים

אינסטלציה היא חלק חשוב בכל בניין מגורים. היא אחראית על אספקת מים, ניקוז ופסולת. מערכת אינסטלציה תקינה חיונית לבריאות,

הכירו את הקייטרינג של דלי'ס!

בכל הנוגע לאירוח אירועים, איכות הקייטרינג יכולה להשפיע משמעותית על החוויה הכוללת. דלי'ס הוא ספק שירות קולינרי בעל שם