נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כל מה שצריך לדעת על הליכי בוררות

רבים מאתנו מכירים את הליך הבוררות כדרך מומלצת שמאפשרת ליישב סכסוכים, אך מעטים הם אלה שמכירים בנושא מקרוב. מדריך זה עולה לרשת, כדי לרכז את כל המידע הרלוונטי שצריך להכיר בהקשר זה. הישארו כאן ותגלו מהם הליכי בוררות? איך הם מתבצעים? ומהם היתרונות שבאים לידי ביטוי בעקבות ההליך?

 

הליכי הבוררות – מה זה?

תכירו את הדרך האפקטיבית שמאפשרת ליישב סכסוכים בין שני צדדים (אנשים פרטיים, בעלי עסקים וכו') תוך הסתייעות בבורר, שידוע כבעל מקצוע שלמד את התחום. הבורר נפגש עם השניים, כדי לשמוע את הטענות שלהם ולקבל בסופו של דבר החלטה שתאפשר להם להגיע להסכמות. חשוב לציין שמדובר בהליך שידוע במאפיינים הבאים:

  • יעיל: הליך הבוררות נחשב למהיר ביחס להליך שמתבצע בכותלי בית המשפט
  • דיסקרטי: הבוררות מתנהלת בדלתיים סגורות, כך ששני הצדדים יכולים לשמור על הפרטיות שלהם

 

היתרונות של בוררות

הליכי בוררות נחשבים לגמישים במיוחד. שכן, שני הצדדים יכולים להגיע להחלטות משותפות שנוגעות לבורר שילווה אותם לאורך הדרך והאופן שבו התהליך יתבצע. לצד זאת, יש יתרון נוסף שנוגע להכרעה המקצועית. כאמור, הבורר הינו אדם שבקיא בתחום, כך שהוא יוביל בסופו של דבר להחלטה הנכונה עבור שני הצדדים. מדובר בעניין חיוני במיוחד במצבים שבהם יש סכסוך שנוגע לעניין משפטי מורכב. נמליץ לגלוש לאתר הבא לקבלת מידע נוסף בנושא, שיאפשר לכם להכיר את היתרונות הנוספים של הליך הבוררות מקרוב: https://borerut.com/.

 

ההליך יכול להסתיים ב – 2 דרכים

בוררות יכולה להסתיים בפתרון מוסכם או בפסק הבורר. נסביר בקצרה שפתרון מוסכם הינו המצב הראוי שבמהלכו, שני הצדדים מגיעים להסכמה במחלוקת שלשמה התכנסו. פתרון זה נחשב לרצוי, משום שהוא חוסך בעלויות ומעלה את הסיכויים לשיתוף פעולה בין השניים בהמשך הדרך. פסק הבורר בא לידי ביטוי במצבים שבהם הצדדים לא מצליחים להגיע להסכמה, כך שהבורר צריך לתת את ההכרעה בסכסוך.

 

בחירת בורר מומלץ – איך עושים זאת?

כאמור, הצדדים שבוחרים לפנות להליך בוררות יכולים לבחור ביחד את הבורר שילווה אותם לאורך הדרך. חשוב לציין שמדובר בעניין בפני עצמו. שכן, יש צורך בחיפוש אחר בעל מקצוע שעונה על הקריטריונים הבאים:

  • אדם ישר
  • בקיא בתחום שנוגע לסכסוך
  • בעל ניסיון רב בתחום

נדגיש שהחיפוש לא צריך להיות מורכב במיוחד. שכן, יש כיום פלטפורמות מקוונות שמרכזות מידע אודות טיבם של בוררים. מדובר לצורך הדוגמא בפורומים שעוסקים בתחום המשפט, לשונית הביקורות של גוגל ועוד.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שריכז את המידע החשוב שכל אחד צריך להכיר על הליכי בוררות. בשלב זה אתם מכירים בפרטים הקטנים והגדולים, כך שתוכלו לחפש את הבורר המתאים לכם מכל הבחינות ולהתחיל בהליך. נאחל שתגיעו להסכמות תוך זמן קצר.

עורכת דין במשרדה

מה היה לנו עד עכשיו?
אינסטלציה בבנייני מגורים
אינסטלציה בבנייני מגורים

אינסטלציה היא חלק חשוב בכל בניין מגורים. היא אחראית על אספקת מים, ניקוז ופסולת. מערכת אינסטלציה תקינה חיונית לבריאות,