נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך נוצר חור בשן ואיך אפשר למנוע מזה לקרות?

חור בשן – בעיה מעצבנת ומתסכלת שיכולה להוות סיבה לכאבים רבים. כאשר מתגלה חור בשן, חשוב לפנות אל רופא השיניים במהירות כדי לטפל בו. הרופא ימליץ על הטיפול המתאים ביותר. לפעמים זה יהיה טיפול כגון מילוי, מעקה או פילינג – זאת כדי לסגור את החור.

יש מספיק דרכים כדי למנוע חור בשן. לא צריך להגיע למצב הזה. אנחנו היום נפרט על הדרכים הללו יותר לעומק.

 

ניקוי שיניים

חשוב מאוד לנקות את השיניים בצורה טובה ויסודית. תוכלו בנוסף לצחצוח שיניים שלכם להשתמש במי פה וגם בחוט דנטלי. כאשר לא מתבצע ניקוי שיניים בצורה תקינה, מתרחשת צמיחה של חלבון מזיק בין השיניים, מה שיכול לגרום לחורים. אנחנו רוצים למנוע צמיחת חלבון מזיק בין השיניים ולכן ניקיון השיניים יעזור מאוד.

אם בכל זאת הגעתם למצב שיש לכם חורים בשיניים – ד"ר שרית אברהם תוכל לעזור לכם וכך להפחית את הכאבים שלכם.

להפחית את צריכת הסוכר שלכם

סוכר יכול לגרום לחורים בשיניים. הוא בעצם יוצר חומציות אשר פוגעת במעטפת השיניים ומכלה אותן. צריכה מרובה של סוכר עלולה לגרום לפגיעה תמידית במעטפת השיניים ולהביא לחורים.

בנוסף, כאשר צורכים סוכר בכמות גבוהה, הסיכוי לייצר חיידקים גדל – מה שמעלה את הסיכויים ליצור חורים בשיניים. אז אם אתם רוצים למנוע חורים, חשוב להפחית בכמות הסוכר שאתם צורכים.

 

ביקורים קבועים אצל רופא השיניים

ביקורים קבועים אצל רופא השיניים הם חשובים מאוד לשמירה על בריאות הפה והשיניים שלכם. במהלך הביקור, הרופא בודק את מצב השיניים שלכם ומנקה אותן מפלקטות. נוסף על כך, הרופא עשוי להציע עצות. עצות שיעזרו לכם לשנות את ההרגלים שלכם וכך לשמור על השיניים שלכם בריאות. בזכות ביקורים קבועים יש גם אפשרות לזיהוי מוקדם של בעיות שיניים. כך תוכלו לטפל בבעיות הללו במהרה.

 

לשתות מים מינרלים

מים מינרלים עשירים במינרלים כמו סידן, פוטסיום ומגנזיום. המינרלים הללו חיוניים לבניית שיניים חזקות ובריאות. כאשר אנו שותים מים מינרלים, המינרלים הללו עוזרים לנו להסיר חיידקים. כך בעצם אנחנו מונעים היווצרות חורים בשיניים.

שתייה של מים מינרלים גם עוזרת לשמירה על לחות בפה. דבר זה מפחית את הסיכוי של יצירת חורים. בקיצור, תשתו מים מינרלים באופן יום יומי, זה יעזור לכם מאוד כדי לשמור על בריאות השיניים שלכם.

 

לסיכום

חורים בשיניים היא בעיה מתסכלת וכואבת. תחושה לא נעימה בכלל שאנחנו רוצים להימנע ממנה כמה שיותר. לשם כך תצטרכו לנקות את השיניים שלכם בצורה יסודית, להעביר חוט דנטלי באופן יומי, לנסות לצרוך פחות סוכר, לבקר אצל רופא השיניים שלכם בצורה קבועה יותר וגם לשתות מים מינרלים באופן יום יומי. כל אלו יעזרו לכם לשמור על בריאות הפה והשיניים שלכם. כך תמנעו מתסכול רב ומכאבים מיותרים!

בריאות דנטלית

מה היה לנו עד עכשיו?
אינסטלציה בבנייני מגורים
אינסטלציה בבנייני מגורים

אינסטלציה היא חלק חשוב בכל בניין מגורים. היא אחראית על אספקת מים, ניקוז ופסולת. מערכת אינסטלציה תקינה חיונית לבריאות,

הכירו את הקייטרינג של דלי'ס!

בכל הנוגע לאירוח אירועים, איכות הקייטרינג יכולה להשפיע משמעותית על החוויה הכוללת. דלי'ס הוא ספק שירות קולינרי בעל שם