נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

אילו סוגים של מטבחי חוץ קיימים?

אם אתם אוהבים לארח בחצר הבית ועושים זאת לעתים קרובות, סביר להניח שכבר גיליתם את הקסם של ארוחות קיציות בחצר. אירוח כזה, שמשאיר בית נקי ומסודר דורש העברה של רוב הפעילות אל החוץ, כלומר גם הבישול והאכילה. בחירה בהקמת מטבח חוץ בחצר היא בחירה בהרחבת שטח המחייה ושדרוג רמת האירוח, אבל אילו סוגים של מטבחי חוץ קיימים?

 

מה זה מטבח חוץ?

מטבח חוץ הוא, בדיוק כפי שמרמז שמו, אזור בישול שממוקם בשטח חיצוני ולא מקורה. מטבחי חוץ הם הרחבה של המנהג הישראלי לצלות בשר על ברביקיו בחצר או בגינת הבית. מטבחי חוץ מבית BBQ מורכבים גם מיחידת גריל וגם מכל ההרחבות הנוחות, שיאפשרו לכם לארח מבלי להזדקק למטבח הבנוי בתוך הבית. בין השאר, במטבח חוץ נוספים לגריל גם כיור, מקרר ומשטחי עבודה.

 

יתרונות של מטבחי חוץ

מטבח חוץ מגדיל את השטח השימושי בבית והופך את החצר או הגינה לאזור אירוח נפרד משאר הבית. בנוסף, התקנה של מטבח חוץ משפרת את חוויית האירוח גם עבור מי שאמון על הכנת הארוחה וגם עבור המתארחים. העברת צליית הבשר אל החוץ מרחיקה את העשן ואת הריחות הנלווים מפנים הבית, וגם מאפשרת שמירה על טמפרטורה נוחה וקרירה בתוכו. כמובן שקיומו של מטבח חוץ מעלה את ערכו של הבית.

 

סוגי מטבחי חוץ – התקנה

התקנת מטבחי חוץ שונים מאפשר לכל לקוח למצוא את מטבח החוץ המתאים לו ולחצר ביתו. החלוקה העיקרית בין סוגי המטבחים מתרכזת בהבדל בין מטבחים מודולריים, שניתנים להתאמה ולניידות, לבין מטבחי חוץ בנויים. בנייה של מטבח חוץ מודולרי היא בדרך כלל בחירה מבין רכיבים קיימים ומעוצבים מראש. בנייה בהתאמה אישית יכולה להיות גמישה הרבה יותר ולכלול גם מאפיינים ייחודיים.

 

חומרים שונים של מטבחי חוץ

מטבחי חוץ מורכבים מחומרים שונים, גם בשל העדפה אישית וגם בשל התאמה לבישול חוץ. יחידת הגריל למשל תהיה עשויה בדרך כלל מנירוסטה ומשטחי העבודה יכולים להיות עשויים מאבן, מעץ או ממתכת, לפי העדפתכם האישית. מטבחים מובנים יכולים להיות בנויים גם מחומרים אחרים כמו לבנים ועץ שמייצרים עיצוב כפרי ,או כמו זכוכית ובטון שמאפשרים עיצובים ייחודיים ומודרניים.

 

חשוב לזכור!

  • התקנה של מטבח חוץ דורשת מקום וגם תשתיות מתאימות למים, חשמל וגז.
  • חשוב לוודא שכל המשטחים שנשארים חשופים במטבח החוץ עשויים מחומרים עמידים במים.
  • כדי לאפשר אירוח בשעות הערב והלילה, חשוב לדאוג לתאורה מספקת באזור מטבח החוץ, כך שיתאפשר בישול בטיחותי.
  • שימו לב למרחק של אזור הישיבה מאזור המטבח – חשוב שיהיה קרוב דיו לתקשורת אבל לא קרוב ברמה שהאורחים יסבלו מעשן הבישול.

 

לסיכום

מטבח חוץ משפר את חוויית הבישול, האכילה והאירוח תחת כיפת השמיים. כדי לבחור את סוג המטבח שמתאים לכם, מומלץ לפנות לייעוץ אצל מומחים בתחום.

מטבחי חוץ מבית BBQ

מה היה לנו עד עכשיו?
אינסטלציה בבנייני מגורים
אינסטלציה בבנייני מגורים

אינסטלציה היא חלק חשוב בכל בניין מגורים. היא אחראית על אספקת מים, ניקוז ופסולת. מערכת אינסטלציה תקינה חיונית לבריאות,

הכירו את הקייטרינג של דלי'ס!

בכל הנוגע לאירוח אירועים, איכות הקייטרינג יכולה להשפיע משמעותית על החוויה הכוללת. דלי'ס הוא ספק שירות קולינרי בעל שם